LDJM KS ORZEŁ Ząbkowice Śl. - Gryf Świdnica 2-2 (1-0)

gole dla Orła: Dawid Pawłowski, Patryk Pażout.

video w rozwinięciu

OLJS MKS Szczawno Zdr. - KS ORZEŁ Ząbkowice Śl. 1-7 (0-3)

gole dla Orła: Seweryn Raszpla, Jakub Karykowski x2, Wojtek Brzózka, Marcin Gerlach x3.

Faworytem w tym spotkaniu byli świdniczanie, którzy przed tą kolejką zajmowali 4 miejsce w tabeli. Ku ogólnemu zdziwieniu to jednak młode Orły wyszły na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Szymon Krocz a jedenastkę pewnie wykonał Dawid Pawłowski. Goście w zasadzie od początku przeważali ale albo zawodziła skuteczność albo znakomicie bronił Mateusz Łużny. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, nadal atakowali zawodnicy ze Świdnicy ale to Orzeł zdołał umieścić piłkę w siatce. Kolejny stały fragment gry, zamieszanie w polu karnym gdzie najprzytomniej zachował się Patryk Pażout podwyższając wynik na 2-0. Niestety w końcówce świdniczanie zdołali odwrócić wynik meczu. Najpierw na 6 minut przed końcem zza szesnastki trafił zawodnik gości a w ostatniej minucie zamieszanie w naszym polu karnym i gol strzelony głową dał remis przyjezdnym. Szkoda bo zwycięstwo było w zasięgu i już niemal trzymaliśmy w garści trzy punkty.

zawodnik meczu w/g red: Damian Miśkiewicz

Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli podopieczni Igora Pierzgi. Pojedynek ze Szczawnem zapowiadał się bardzo ciekawie dlatego, że miał to być swoisty rewanż za wygrane przez nas baraże do LDJM w ubiegłym sezonie. Niespodzianki jednak nie było. Wynik otworzył Seweryn Raszpla już w 10 minucie po solowej akcji w swoim stylu.Na 2-0 podwyższył bezpośrednio z rzutu wolnego Kuba Karykowski. Trzeci gol padł po pięknej dwójkowej akcji Sulej - Brzózka. Po przerwie dzieła zniszczenia dopełnili Gerlach z Karykowskim. Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie. Orły idą jak burza i bezsprzecznie zasiadają na fotelu lidera.

zawodnik meczu w/g red: Jakub Karykowski