LDJM KS ORZEŁ Ząbkowice Śl. - Konfeks Legnica 2-1 (1-1)

gole dla Orła: Dawid Pawłowski, Sebastian Bandurski

video w rozwinięciu

OLJS Bielawianka Bielawa - KS ORZEŁ Ząbkowice Śl. 1-5 (0-3)

gole dla Orła: Kusowski, Karykowski, Gerlach x2, Wysocki

Orzeł: Brandl- Miśkiewicz, Maciak, Mularczyk, Pawłowski, Józwiszyn, Krocz, Galik, Dominik, Ruszczyński, Chamerski. rez. Łyżwiński, Bandurski, Chrzanowski, Malik, Kurpiel, Stępski, Prokop, Klimczuk.

Juniorzy młodsi nie dbają o serca swoich fanów fundując im kolejny horror, tym razem zakończony happy endem. Początek spotkania to delikatna przewaga gości uwieńczona golem na 0-1. To podziałało jak płachta na byka na podopiecznych Artura Oczkosia, którzy od tego momentu dążyli do wyrównania. Młode Orły sprytnie wykonały rzut z autu dzięki czemu  Krocz stanął oko w oko z bramkarzem Konfeksu, nie zdążył jednak oddać strzało bo został wycięty równo z trawą przez interweniującego obrońcę. Arbiter, pan Rola, wskazał na wapno jednak ku zdziwieniu wszystkich zamiast wyrzucić zawodnika gości z boiska pokazał mu tylko żółtą kartkę. Jedenastkę na bramkę zamienił Dawid Pawłowski i do przerwy mieliśmy remis 1-1. Druga połowa to koncert niewykorzystanych okazji przez biało-niebieskich i kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra, który tego dnia najwyraźniej nie był w najlepszej formie. Tym razem skasowany w polu karnym był Chamerski, sędzia boczny zasygnalizował ewidentny faul na naszym napastniku a pan Rola zlekceważył całe zajście puszczając grę. Co się odwlecze to... w 73 minucie dośrodkowywał Andrzej Malik, piłka poszybowała wprost w ręce bramkarza gości, który o dziwo wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi Sebastiana Bandurskiego a ten skrzętnie skorzystał z prezentu i umieścił piłkę w siatce. Prowadzenia młode Orły nie oddały już do ostatniego gwizdka inkasując jakże ważne 3 punkty!

zawodnik meczu w/g red: Kacper Dominik

Orzeł: Bartecki - Groszek, Karykowski, Piątek, Kusowski, Wysocki, Drańczuk, Korniów, Brzózka, Gerlach, Sulej. rez. Łużny, Hawel, Nowak.

Bez Seweryna Raszpli pojechali do Bielawy podopieczni Igora Pierzgi. Szlagier 12 kolejki okazał się jednostronnym pojedynkiem. Rozpędzona ekipa Igora rozniosła gospodarzy 5-1. Wynik mógł być wyższy gdyby młode Orły w niektórych momentach dostrzegały swoich partnerów. Znakomity mecz w wykonaniu defensywnych pomocników Karola Drańczuka i Łukasza Korniowa, którzy wygrywali niemal wszystkie pojedynki w środku pola. Pięknie zagrali obrońcy, wyprowadzając na pełnym spokoju akcje nawet pod naciskiem zawodników z Bielawy. W ofensywie błysnął Piotrek Wysocki, który swój dobry występ przypieczętował ślicznym golem. Obie bramki "Młotka" także mogły podobać się publiczności zebranej na bielawskim stadionie. Kolejne trzy oczka dopisujemy do swojego bogatego konta.

zawodnik meczu w/g red.: Piotr Wysocki